XIV SPOTKANIE POLSKIEGO KLUBU PRZEPUKLINOWEGO
www.zjazd.hernia.pl

XIV SPOTKANIE
POLSKIEGO KLUBU PRZEPUKLINOWEGO
KONFERENCJA NAUKOWO - SZKOLENIOWA 10 - 11 czerwca 2016 r. BYDGOSZCZ

Szanowni Państwo

W imieniu organizatorów i Komitetu Naukowego zapraszam na kolejne -                         

XIV spotkanie Polskiego Klubu Przepuklinowego do Bydgoszczy.

Nasz klub powstał w 1999 r. z inicjatywy prof. S.Dąbrowieckiego, dra S.Prywińskiego i dra I.Pirskiego. Funkcjonował prężnie przez kolejne lata przyczyniając się nie tylko do szerzenia wiedzy o herniologii ale także do integracji środowiska chirurgów zainteresowanych leczeniem przepuklin.

Podczas XIV konferencji naukowo - szkoleniowej organizowanej w Bydgoszczy chcielibyśmy powrócić do pierwotnej formuły naszych spotkań. Przepukliny należą do najczęściej wykonywanych operacji, są chirurgicznym „chlebem powszednim” zarówno w dużych klinikach uniwersyteckich jak i małych oddziałach szpitalnych i szpitalach prywatnych. Zapraszamy szczególnie małe ośrodki do prezentacji swoich wyników, metod operacyjnych, powikłań, konfrontacji swoich poglądów z ekspertami herniologii w Polsce. Prezentowane grupy chorych nie muszą być ogromne, wyniki nie muszą być „istotne statystycznie”. Taka formuła podczas pierwszych naszych zjazdów była niezwykle ceniona przez uczestników i mam nadzieję, że i tym razem spotka się z ciepłym przyjęciem.

Nasze zaproszenie przyjęli również znakomici goście z zagranicy. Wykład o zamykaniu powłoki jamy brzusznej wygłosi prof. Marcus Golling z Niemiec, swoim doświadczeniem z stosowania metod minimalnie inwazyjnych w herniologii podzielą się dr Tom Rogula z Cleveland i dr Brian Jacob z Nowego Jorku w USA. Przedstawimy też zaawansowane techniki mikrochirurgiczne rekonstrukcji przedniej ściany brzucha (dr Can Ozturk, Buffalo, USA). 

Z ogromną przyjemnością zapraszam też na wykłady poświęcone optymalizacji opieki okołooperacyjnej i leczeniu powiklłań u chorych poddawanych operacjom dużych przepuklin brzusznych. Zaproszenie nasze przyjął prof Stanisław Kłęk (Kraków - Skawina), Prezes Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu oraz prelegenci doświadczeni w leczeniu powikłań okołooperacyjnych. Z przyjemnością informuję również, że swoim doświadczeniem zgodził się podzielić prof. Henryk Witmanowski (Bydgoszcz, Poznan), chirurg plastyczny z bogatym doświadczeniem w wykonywaniu abdominoplastyki.dr n.med. Jacek Szopiński

Dyrektor Wykonawczy
Polskiego Klubu Przepuklinowego

Nasi sponsorzy

       
    

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Polski Klub Przepuklinowy ul. M.Skłodowskiej-Curie 9, 85-094 Bydgoszcz, Fundacja "Żyję i Rosnę", Oddział Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego Szpital Miejski Bydgoszcz, Klinika Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej CM w Bydgoszczy UMK w Toruniu

Sekretariat zjazdu: Magdalena Marcisz tel. (52) 5854750, e-mail: zjazd@hernia.pl

Patroni medialni:
MEDtube

Copyright © 2015-2021 www.zjazd.hernia.pl

XIV SPOTKANIE POLSKIEGO KLUBU PRZEPUKLINOWEGO

Zaproszenie  |  Program  |  Miejsce obrad  |  Rejestracja  |  Streszczenia  |  Baza noclegowa  |  Ważne daty/opłaty
projekt strony strony internetowe bydgoszcz